🏡 Pozvánka na Open Day Vráto III. - Srdečně vás zveme na již třetí OPENDAY ve Vrátě Na Pěšině. Více informací

CHCI KOUPIT Vyhlídka JH IDEÁLNÍ LOKALITA PRO VAŠE VYSNĚNÉ BYDLENÍ VÍCE INFORMACÍ

Naše nabídka

O lokalitě

Bydlení s krásným výhledem na Jindřichův Hradec leží při silnici směrem na Novou Bystřici. Vyhlídka JH se nachází pouhých 5 minut od centra v klidné lokalitě. Někteří z nás právě z tohoto města pochází, proto je pro nás tento projekt srdeční záležitostí. A stejně tak jsme k němu přistoupili.

Území Vyhlídka JH spadá do katastrálního území obce Dolní Pěny. Klidná lokalita je opravdu na dosah centra, což usnadňuje dopravu a žití v tomto místě. Příjemný pocit navozuje přilehlé okolí Vyhlídky JH. Nejen krásný rozhled na Jindřichův Hradec a okolí Vás ihned nadchne, ale i okolní lesy a louky jsou ideální na procházky a klidné prožití Vašich volných chvil.

O dopravě

Dalším důležitým bodem je doprava. Vzhledem ke komunikaci, která vede kolem tohoto území, jsme kladli důraz na její úpravu. Proto je v záměru celého projektu zahrnut odbočovací pruh na toto území, ostrůvek pro přechod chodců na nově vzniklou cyklostezku a hlavně snížení rychlosti v okolí území na 50 km/hod. Je pro nás opravdu důležité, abychom zajistili bezpečnost Vašich blízkých a tím i minimalizovali hluk v této lokalitě.

O projektu

Území je zastavitelné a lze na něj umístit stavby rodinných domů. Toto vyplývá z územního plánu obce Dolní pěny k datu nabytí účinnosti 31.10. 2016.

Ve spolupráci s obcí Dolní Pěna plánujeme vybudování cyklostezky, která spojí lokalitu Vyhlídky JH s městem Jindřichův Hradec. V horní části nově budovaného území vznikne dětské hřiště s odpočinkovou zónou. Zároveň zde bude vybudována malá rozhledna, která vás nechá nahlédnout po krásách okolní přírody nebo nabídne nevšední pohled na město Jindřichův Hradec.

Lokalita se nachází ve strategické poloze a má velké výhody. Jde například o vzdálenost území k centru, snížení rychlosti, místo pro přecházení navazující na cyklostezku vedoucí až do JH, výhled, přilehlé okolí a příroda, dětské hřiště a místo pro odpočinek a další.

Harmonogram realizace projektu VYHLÍDKA JH

Projekt půjde do realizace v roce 2023.

Popis nemovitostí

Rezidenční domy v klidné lokalitě s veškerou občanskou vybaveností. Domy budou v prodeji již v roce 2022.

Fotogalerie

Okolí

Časté dotazy

Blízké okolí

V docházkové vzdálenosti od rezidenčního bydlení se nachází malá obec Dolní Pěna. Kromě malebné vesnické architektury se zde nachází několik zajímavostí. Najdete zde krásný zoopark, největší keřové bludiště ve střední Evropě, rozlehlou jahodárnu, která každoročně pořádá samosběry pro širokou veřejnost, dětské hřiště a v neposlední řadě originálně koncipovanou restauraci U Pejska a kočičky. Nedaleko vsi je také veřejnosti přístupná střelnice. Cestou k Jindřichovu Hradci narazíte na vyhlášenou čerpací stanici, která kromě standardní nabídky pohonných hmot nabízí také stáčený jindřichohradecký Tuzemák.

Zbylé okolí rezidence obklopuje klidná příroda, a to zejména lesy, louky, rybníky a bývalá pískovna, která byla pro výskyt vzácných druhů rostlin a živočichů vyhlášena přírodní památkou. Tato místa jsou ideální k procházkám, outdoorovým sportům, rybaření, houbaření a tolik důležitému kontaktu s přírodou.

Necelé tři kilometry od Vyhlídky JH se rozprostírá historické centrum Jindřichova Hradce. V tomto městě najdete mnoho možností volnočasového vyžití i pracovních příležitostí. Je zde několik hodnotných historických a turisticky zajímavých památek, například samotný jindřichohradecký hrad a zámek, bezpočet restaurací, sportovišť, lesopark, půjčovna loděk na plovárně Vajgar a veškeré prvky městské občanské vybavenosti. V části města přiléhající k rezidenci se nachází například aquapark a plavecký bazén, hvězdárna, dětské dopravní hřiště nebo zahradní centrum.

Široké okolí

Jindřichohradecký okres skýtá mnoho zajímavých přírodních krás a turisticky vyhledávaných lokalit. Za zmínku stojí například zámek Emy Destinnové ve Stráži nad Nežárkou, legendární Červená Lhota nebo rozlehlý zámek v Žirovnici.

Samostatnou kapitolu by zasloužil Přírodní park Česká Kanada, jehož dominantou je jeden z největších českých hradů – hrad Landštejn, kde můžete, kromě samotné prohlídky historické pevnosti, navštívit i lanový park nebo si zahrát paintball. Na území přírodního parku dále najdete například renesanční městečko Slavonice, malebné údolí s bizony zvané Bison Ranch, nebo pomník Járy Cimrmana.

V okolí se dále nachází několik zřícenin, vesnických památkových zón, rozhleden, roztodivných skalních útvarů a za návštěvu určitě stojí i interaktivní prostor zvaný Houbový park (ráj skřítků) s přilehlým Muzeem fosílií, kde si se svými dětmi užijete spoustu zábavy a dozvíte se zajímavé informace nejen o Vesmíru, vzniku planety, dinosaurech, ale i o současné české přírodě.

Skládka Fedrpuš

Skládka poblíž lokality ničím neomezuje klidný život na Vyhlídce JH. Máme mnoho referencí a zpětných vazeb od osob, kteří zde trvale žijí. Dle jejich slov nikdy skládku necítili a nijak je neomezovala. Navštivte Vyhlídku JH a sami se přesvědčte o krásách této lokality.

Konec doby skládkové?

Blížící konec skládkování SKO a následný přechod na cirkulární ekonomiku. V zákoně je sice zakotven konec skládkování v roce 2024 již pět let, podle obcí je ale i tak doba na přípravu příliš krátká. Cirkulární ekonomika je koncept, který je integrální součástí udržitelného rozvoje. Zabývá se způsoby, jak zvyšovat kvalitu životního prostředí a lidského života pomocí zvyšování efektivity produkce.

Compare listings

Compare